První tisícovka mých QSL lístků musela zákonitě prodělat dětské nemoci. Je to dáno tím, že novopečený operátor je příliš netrpělivý, aby již mohl odstartovat svoji činnost. A bez QSL lístků to jaksi nejde. Lícová strana je v pořádku. Na leteckém snímku obce Přestavlky, je se souhlasem Zastupitelstva obce, umístěn znak obce Přestavlky. Na rubové straně byl chybný LOC: JO70OJ čímž jsem Přestavlky umístil někam za Poděbrady, na což jsem přišel poněkud pozdě. Pro další tisícovku ,což nebude tak dlouho trvat, mám tuto chybu opravenou na LOC:JO70CJ. Protože nemíním jet jiným provozem než CW, nechám to na nových lístcích vytisknout.
    Nejenže budu pracovat výhradně morse, ale navzdory tomu, že IC-703 má spoustu funkcí, které nikdy nevyužiji, budu klíčovat výhradně ručním klíčem RM, se kterým jsem se kdysi kamarádil na vojně. Ne, že bych si nemohl připojit TRX na PC, mně však klíčováni pastičkami a dávači připadá poněkud umělé. Proto mně je milejší klasika a pěkné melodické vyťukávání, které zní jaksi hudebněji.
 
               
     Moje skromné zimní pracoviště, kde mám jen to nejnutnější, protože využívám kousek druhého obýváku, kde mě nikdo neruší a kde je pěkně teploučko. Mé letní sídlo v podkroví, kde mám celou místnost 5x5 m, kterou mimo céqvení používám jako bastlírnu, nebudu raději představovat, až snad někdy až se mi tam podaří uklidit.  Ta krabička vpravo od ATU je jen drobná pomůcka, která mně při sestavování tabulky urychlila práci a mám hned kontrolu nejen PSWR, ale i výkonu. Základem je jakékoliv toroidní jádro s 20 závity a germaniová dioda. Já jsem přidal malou anténku. Jednoduché. ale dobré.

Pro začátek jsem používal anténu

kus drátu. Koupil jsem si Windomku, ale rychle jsem ji sundal. Problém mám v tom, že na severní straně naší parcely je skála. Windomku jsem musel stěsnat do prostoru dvorku, čímž byla "utopená". A tak jsem se dal do zlepšování LW. Nad domem na skále roste pěkná lípa (škoda nevyužít). První část z utopeného dvorku tedy zákonitě vede na lípu, čímž se dostávám asi 5 m nad terén. Druhá část LW je upevněna na ořechu sousední parcely. Třetí část vracím na svůj pozemek, který je v úrovni skály a čvrtou část vedu po hraně tohoto vyvýšení. Dost komplikované, asi proti všem pravidlům, protože má celková anténa tvar nedokončeného U, důležitý je však výsledek. Celková délka antény je něco přes 60 m. Kupodivu jde vyladit na všech pásmech. Výsledek se mi brzy ukáže. Ukázal, ono totiž ;nejde jen o vyladění. Přehnal jsem to s dělkou.

Nezbylo nic jiného, než vzít kleštičky a stříhat a měřit. Celá čtvrtá část tak vzala za své a ze třetí části jsem ustřihl asi jednu třetinu. Teď již jsem spokojen. Jen bůh však ví, jak je anténa nakonec dlouhá, protože to nejde změřit, musel bych být horolezec, ale to v mém věku již nepřipadá v úvahu. Konec dobrý - všechno dobré.